👈 فروشگاه فایل 👉

فصل دوم پایان نامه فرسودگی هیجانی در پرستاران

ارتباط با ما

... دانلود ...

فصل دوم پایان نامه فرسودگی هیجانی در پرستاران

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی هیجانی در پرستاران بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

163/26 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

پرستاری از جمله مشاغلی است که کارکنان این شغل جزء کارکنان مرزهای تعیین شده به حساب می آیند. کارکنان مرزهای تعیین شده کارکنانی هستند که درگیر ارتباط با افرادی هستند که عضوی از سازمان نمی باشند(رابرتسون ، 1995) این کارکنان سه نقش واحد دارند که آنها را از کارکنان سازمانی دیگر متمایز می کند. اول، کارکنان مرزهای تعیین شده اطلاعاتی را که از محیط بیرون بدست آمده است را به سازمان منتشر می کنند. (اشنایدر  و براون   ،1984).

به دنبال فرسودگی هیجانی درمانگر احساس خستگی هیجانی می کند و نسبت به بیماران عیب جو و بی احساس می شود و در مرحله سوم ارزش کار در نزد درمانگر دستخوش تردید می شود و او قادر به کنترل هیجانات خودنخواهد بود و باعث می شود درمانگران نشانه هایی چون بکارگیری شیوه های غیرصمیمانه با بیمار، احساس بیگانگی و درماندگی، افسردگی و رضایت شغلی پایین را نشان دهند.

نگرش های منفی مانند عیب جویی، سرزنش کردن و فقدان همدلی نسبت به بیمار بروز نماید و به تدریج فرد دچار احساس پایین بودن ارزش شغلی، بی اعتمادی نسبت به کار و همکاران و سهل انگاری شود. نشانه های رفتاری فرسودگی مشتمل بر کاهش عملکرد شغلی، محدود شدن به فعالیت های اجتماعی و تفریحی و افزایش مشکلات بین فردی است. همچنین فرسودگی ممکن است یکسری نشانه های روان تنی مانند احساس کوفتگی و خستگی، سردرد، اختلالات خواب و اختلالات گوارشی بدنبال داشته باشد. در بعد سازمانی هم نشانه هایی مانند بی نظمی در مراقبت از بیمار، افزایش دزدی و خیانت، غیبت زیاد و افزایش حوادث در محیط کارمشاهده شود. خوشبختانه پژوهش های زیادی نشان می دهند که فرسودگی درمان پذیر است و قربانیان فرسودگی با دریافت کمک مناسب از تحلیل رفتگی بدنی و روانی بهبود می یابند.

فهرست مطالب

تعریف نظری و مفهومی فرسودگی هیجانی 

تعریف عملیاتی فرسودگی هیجانی

-    فصل دوم    2

-    مروری بر تحقیقات انجام شده    2

-    (ادبیات و مستندات ، چارچوب ها و مبنای ، سابقه و پیشینه تحقیق)    2

-    2-1) مقدمه    3

2-2 ) شغل چيست؟    3

2-2-1)حرفه:    4

2-2-2 )وظيفه:    4

2-2-3) گروه شغلي:    4

2-2-4) تقسيم بندي مشاغل بر حسب فشار رواني    4

-    2-3)  هیجان در محیط کار:    7

-    2-4 ) فرسودگی هیجانی    9

-    2-5) تعریف فرسودگی هیجانی:    11

2-5-1) فرسودگی هیجانی در پرستاران    12

-    2-6 ) رويكرد هاي مختلف نسبت به فرسودگي :    18

2-6-1): نظریه منابع  بقا    18

2-6-2) رويكرد باليني  :    20

2-6-3) رويكرد روانشناختي- اجتماعي:     22

2-6-4) رويكرد تبادلي  چرنیس:    23

2-6-5) مدل كاپنر    25

2-6-6) رويکرد ساختاري    25

-    2-31) پیشینه تحقیق    27

2-31-1) تحقیقات داخلی    27

2-31-2) تحقیقات خارجی    28

-    منابع    31

-    منابع فارسی:    32

کتاب:    32

مقالات:    33

پایان نامه:    34

مجلات:    34

-    منابع غیرفارسی:    35

👇محصولات تصادفی👇

شناسایی نهاد وقف و حقوق موقوفه، تبیین موانع و تنگناها و ارائه راه حلهایی برای برای افزایش بهره وری مبنا و ارکان مسئولیت مدنی شهرداری دانلود پاورپوینت بررسی زیرساختهای فنی سیستمهای اطلاعاتی تحقیق با موضوع بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مبانی نظری و پیشینه تحقیق ژئومورفولوژی و اکولوژی ساحل