👈 فروشگاه فایل 👉

ماهیت و تعاریف مختلف احساس پیوستگی و مولفه های احساس پیوستگی 

ارتباط با ما

... دانلود ...

ماهیت و تعاریف مختلف احساس پیوستگی و مولفه های احساس پیوستگی 

هدف از این تحقیق بررسی ماهیت و تعاریف مختلف احساس پیوستگی و مولفه های احساس پیوستگی  می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

40

حجم

73/23 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

احساس پیوستگی توانایی انتخاب یک راهبرد مقابله ای مناسب را برای مواجهه با محرک های استرس زای موجود در زندگی مهیا می کند ( توماسون  و همکاران، 2009 ). زیرا انتخاب یک راهبرد مناسب برای مقابله استرس زاها بستگی به نوع نگرش و سازه های شخصیتی دارد. چنانچه استفاده راهبرد مقابله ای متناسب با موفقیت استرس زا کارآمد نباشد، می تواند منجر به برخی از مشکلات روانشناختی شود.

یافته های بسیاری از پژوهشها رابطه احساس پیوستگی و سلامت روان را مورد تایید قرار دادند ( کانتین  و همکاران، 2008، فلسنبرگ  و همکاران، 2006؛ سامنین  و همکاران، 2001 ). اما در خصوص رابطه احساس پیوستگی و راهبردهای مقابله ای مسأله مدار رابطه مثبت و بین احساس پیوستگی و راهبرد مقابله ای هیجان مدار رابطه منفی بدست آوردند ( توماسون و همکاران، 2010 ).

احساس پیوستگی آشنایی و جهت گیری اساسی است که فرد را قادر می سازد تا استراتژی غالب شدن را در نظر بگیرد که بهترین مداخله کلی در مورد ملاحظه قرار دادن هر مشکل خاصی می باشد (فلانری و فلانری  1996). بر اساس دیدگاه آنتونوسکی احساس پیوستگی منبع درونی است که به افراد کمک می کند تا از بین موقعیت های استرس زا برآیند (کراوتز  1993). همه مردم در معرض موارد استرس زا هستند و این توانایی افراد برای فایق آمدن بر این موارد استرس زا است که در بخش، سلامت فردی تعریف می شود (سولیوان ، 1995).

همچنین آنتونوسکی به رفاه و سلامتی، چیره شدن، وضعیت خلق و خو، رضایت شغلی و روابط خانوادگی اشاره می کند (استرومپفر  1995). از لحاظ تئوری منبع درونی شامل سه بخش به هم مرتبط زیر می شود که به درجه ای اشاره می کند که فرد موقعیت را درک می کند که با آن مواجه است و از لحاظ شناختی معنادار و قابل پیش بینی است؛ قابلیت مدیریت به درجه ای اشاره می کند که فرد در می یابد منابع او برای مواجه شدن با نیازهای درونی و بیرونی کافی و مناسب هستند؛ و هدفمند بودن به درجه ای اشاره می کند که افراد احساس می کنند زندگی از لحاظ احساسی معنادار است و اینکه حداقل برخی مساله های روزمره را به جای موانع به عنوان مشکلات در نظر می گیرند ( کراوتز 1995 ).

فهرست مطالب

تعریف نظری احساس پیوستگی

تعریف عملیاتی احساس پیوستگی

فصل دوم : مبانی نظری احساس پیوستگی

تعریف احساس پیوستگی

بخش های اصلی و مرکزی احساس پیوستگی 

2-2-2 قابلیت درک فهم 

3 قابلیت مدیریت 

2-2-4 هدفمند بودن

پیشینه احساس پیوستگی

الف) رابطه احساس پیوستگی و شادکامی و متغیرهای مربوطه

ب) رابطه نارسایی هیجانی و شادکامی و متغیرهای مربوطه

ج) پژوهش های در زمینه احساس پیوستگی، نارسایی هیجانی  و شادکامی 

2-5 جمع بندی

فهرست منابع

منابع فارسی

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرسختی ذهنی در ورزشکاران 62 صفحه پایان نامه کارشناسی رشته هنر و گرافیک با عنوان انیمیشن و تاریخچه آن تحقیق بررسی سيستم‌هاي تراكشن راه‌آهن پاورپوینت نقش دولت در توسعه اقتصادي پاورپوینت تحلیل مدرسه و مهدکودک کالاساتاما فنلاند