👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معرفی نانو مواد

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معرفی نانو مواد

پاورپوینت در45 اسلاید برای کاربران عزيز در نظر گرفته شده است و شما می توانيد در صورت تمايل اين پاورپوينت را دانلود نماييد.کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

45

حجم

662/720 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

نانو مواد

فناوری نانو

فناوری نانو، نانو فناوری یا نانو تکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم‌هایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی، عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک‌ از خود نشان می‌دهند.

فناوری نانو، امکان استفاده از انرژی حرارتی خورشید را برای تجهیزات الکتریکی و دستگاه‌های ذخیره انرژی افزایش می‌دهد‌. همچنین، تجهیزات پیشرفته و ارزان برای تحقیقات پزشکی و مراقبت از سلامتی را فراهم می‌کند.

نانو مواد

موادی که حداقل یکی از ابعاد آ‌نها در مقیاس ۱ الی ۱۰۰ نانومتر باشد، مواد نانویی یا نانومواد خوانده می‌شوند. یک نانومتر برابر با یک میلیاردم متر‌‌ است. کوچک شدن اندازه ذرات در حد نانومتر، سبب تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی آن‌ها می‌شود. مهمترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند.

•    افزایش نسبت سطح به حجم

•    ورود اندازه ذره به قلمرو مکانیک کوانتومی به جای مکانیک نیوتونی

•    افزایش نسبت سطح به حجم که به تدریج با کاهش اندازه ذره رخ می‌دهد. بر خصوصیات ذره در حالت مجزا و بر واکنش آن با دیگر مواد اثر می‌گذارد.

کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.

👇محصولات تصادفی👇

سبب شناسی اضطراب اجتماعی و بررسی الگوهای نظری آن تفسیر معماری قدسی در مساجد امام و شیخ لطف الله اصفهان و بررسی نتایج آن امنیت کشورها و انرژی هسته ای اثر افزایش آهك بر خصوصیات تحكیمی خاك‌های رسی-گچی پاورپوینت كاربرد اصول مديريت