👈 فروشگاه فایل 👉

پایان نامه مکانیزم ها و سیستم های حاکمیت شرکتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پایان نامه مکانیزم ها و سیستم های حاکمیت شرکتی

این پایان نامه در مورد حاکمیت شرکتی و با موضوع بررسی مکانیزم ها و سیستم های حاکمیت شرکتی می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

66

حجم

219/235 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این پایان نامه در مورد حاکمیت شرکتی و با موضوع بررسی مکانیزم ها و سیستم های حاکمیت شرکتی می باشد.  تری‏گر (1984)، صاحب نظر است که در خصوص حاکمیت شرکتی چنین نوشته است: "...حاکمیت شرکتی تنها مربوط به اداره عملیات شرکت نیست‏ بلکه به هدایت، نظارت و کنترل اعمال مدیران اجرایی و پاسخگویی‏ آن‌ها به تمام ذینفعان شرکت (اجتماع) نیز مربوط است".

"تعریف حاکمیت شرکتی متناسب با رویکردی که انتخاب شده است، صورت می‌گیرد؛ اگر دیدگاه حاکمیت شرکتی «سهامدار محور» باشد، در آن صورت حاکمیت شرکتی به روش‌‌هایی که در آن به سهامداران نسبت به دریافت بازده وجوه سرمایه‌گذاری شده خود اطمینان می‌دهد تمرکز دارد. اگر مفهوم گسترده‌تری انتخاب شود و «سهامداران و سایر ذینفعان» را در بر گیرد، در آن حالت حاکمیت شرکتی از اینکه شرکت‌‌‌ها مسوولیت پاسخگویی خود را به همه ذینفعان ایفا کرده و در همه فعالیت‌‌های تجاری خود در راستای مسوولیت‌‌های اجتماعی خود عمل می‌کنند، اطمینان حاصل می‌کند". [19].

 مکانیزم‌های حاکمیت شرکتی را می‌توان به دو گروه درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم‌بندی نمود. مکانیزم‌های حاکمیت شرکتی در پاسخ به شرایطی که در بيشتر كشورهاي اروپايي و آمريكا برقرار است، مطرح شدند. از جمله این شرایط می‌توان به بازار سرمايه گسترده، مالكيت گسترده شرکت‌ها توسط سرمايه‌گذاران انفرادي و سرمايه‌گذاران نهادی ، تفکیک محتوایی مالكيت از مدیریت و حضور قابل توجه ذي‌نفعان مستقيم و غير مستقيم، اشاره کرد. در ادامه این مکانیزمها را شرح می‌دهیم.

فهرست مطالب 

2-1 مقدمه    13

2-2 حاکمیت شرکتی    14

2-2-1 تاریخچه حاکمیت شرکتی    16

2-2-2 تعاریف حاکمیت شرکتی    16

2-2-3 اهمیت حاکمیت شرکتی    19

2-2-4 سیستم‌های حاکمیت شرکتی     19

2-2-4-1 سیستم‌های درون سازمانی    20

2-2-4-2 سیستم‌های برون سازمانی    20

2-2-5 عوامل ایجاد تمایز در سیستم‌های حاکمیت شرکتی     21

2-2-6 مکانیزم‌های حاكميت شركتي    24

2-2-6-1 مکانیزم‌های درون سازماني (محاطی)    24

2-2-6-2 مکانیزم‌های برون سازماني (محیطی)    25

2-2-7 حاکمیت شرکتی در ایران    25

2-3 ساختار مالکیت و حاکمیت شرکتی    27

2-9 پیشینه تحقیق    61

2-9-1 تحقیقات خارجی    61

2-9-2 پیشینه تحقیقات داخلی

منابع

👇محصولات تصادفی👇

بررسی ​​​​​​​الگوها و نظریه های ایمان مذهبی و سلامت روان پروپوزال بررسی تطبیقی ارتباط فرسودگی شغلی با سلامت روان مبانی نظری و پیشینه تحقیق انحراف در تسهیلات بانکی 65 صفحه انتخاب رله و اختصاص توان در شبکه های بیسیم به کمک تئوری بازی پاورپوینت حسابداری ارزش جاری